Olie på lærred
Signeret Asta Nielsen-Fritsh Frederiksberg Have 28 (n.th.)
29,5 x 37,5 cm ( 11,6 x 14,8 inches)
ASTA NIELSEN-FRITSCH, dansk (1881-1972)
Asta Nielsen-Fritsch malede især københavnermotiver
Hendes billeder ses ikke på auktioner .